Zamek krzyżacki, Park linowy Tajty – atrakcje Węgorzewa

Jedną z atrakcji mieszczących się w okolicach Węgorzewa jest zamek krzyżacki. Zamek składał się z czworobocznego dziedzińca, który otoczony był wysokim murem z fosą i budynku mieszkalnego. Różne były  koleje jego losu na przestrzeni wieków. Z czasem był coraz bardziej grabiony oraz niszczony. Do naszych czasów zachowało się zaledwie jedno skrzydło mieszkalne. Zrujnowanym zamkiem zainteresował się obecny właściciel, spółka Zamek Giżycki Jana Karaszewskiego, który podjął się całkowitego odrestaurowania obiektu. Dzisiaj z ruin powstał super nowoczesny hotel z zachowanymi zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz detalami okresu międzywojennego.

Trzeba także omówić Park Liniowy Tajty mieszący się w promieniu około 26 kilometrów. Przeszkody, jakie pokonują osoby są rozciągnięte między drzewami na wysokości od 3 do 10 metrów. Do wyboru są 3 rodzaje tras: zielona, niebieska oraz czerwona, które uczestnicy pokonują jedynie pod nadzorem instruktorów. Dodatkowo każdy z uczestników dla bezpieczeństwa przypięty jest linami, które zabezpieczają przed upadkiem z dużej wysokości. Kolejne przeszkody to: sieci, pochylnia, most birmański, tyrolka „Szybsi od cienia”, szybki zjazd po linie między drzewami, kładki, balansowanie po belkach, drewniane mostki.

Do kolejnej atrakcji zalicza się Centrum nurkowe mieszczące się kilka kilometrów dalej. Prowadzi szkolenia na wszystkie stopnie nurkowe CMAS oraz HSA. Zapewnia sprzęt nurkowy i najlepszych oraz fachowych instruktorów. Osoby, które chcą podwyższyć swoje kwalifikacje mogą wziąć udział w szkoleniach specjalistycznych: PL1 – nurkowanie pod lodem, PN1 – nurkowanie nitroksowe, WM1 – nurkowanie wrakowo – morskie, SS1 – nurkowanie w suchym skafandrze, GB1 – szkolenie gazblendera, nurkowanie głębokie, nurkowanie nocne, korepetycje z nurkowania.

Węgorzewo to atrakcyjna miejscowość, która oferuje przyjezdnym doskonale przygotowaną bazę noclegową. Znajdziemy tu liczne hostele, hotele i pensjonaty. Każdy z pewnością wybierze miejsce odpowiednie dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>