Wyjątkowe Muzeum w Suchej w Puszczy Białowieskiej

Jeżeli poszukujemy pięknego, odludnego miejsca na wypoczynek w Polsce, powinniśmy mocno zainteresować się Puszczą Białowieską. Jest to niesamowity obszar, który jest uwielbiany i doceniany przez wielu ludzi jako miejsce wypoczynku. Większość turystów decydując się na wakacje tam, zakochuje się od pierwszego wyjrzenia i przyjeżdża tam każdego kolejnego roku. Największymi walorami puszczy jest oczywiście fauna bogata dosłownie we wszystkie gatunki tej strefy klimatycznej.

Będąc w Puszczy Białowieskiej powinniśmy koniecznie odwiedzić Muzeum w Suchej, mieści się ono w powiecie Węgrowskim. Powiat powstał w roku 1810, a obszar należy do „Zielonych Płuc Polski”. Dwór w Suchej został zbudowany w 1743 roku i jest to parterowy budynek w stylu barokowym. Wewnętrzny układ jest zachowany prawie w całości i wygląda jak pierwotny. Na terenie dworu znajduje się cudowny ogród, który także możemy zwiedzić i podziwiać. Niestety w 1988 roku budek został zdewastowany i zrujnowany, dwór potrzebował gruntownego remontu, ponieważ były tam zawalone stropy, podziurawiony dach oraz wiele innych rzeczy potrzebujących remontu. Na szczęście teren kupili Maria Irena i Marek Kwiatkowscy, którzy posiadali odpowiednie pieniądze na odbudowę dworku i generalny remont wnętrza. Dzięki nim, możemy dziś odwiedzać to niesamowite miejsce udostępniane dla turystów i miejscowych.

Jeżeli wybieramy się na wakacje, by poznać historie ciekawych zabytków architektonicznych czy też rezerwatów przyrody Puszcza Białowieska jest idealnym wyborem. Fauna i flora są tutaj wyjątkowe i rzadko spotykane. Tereny obfitują w liczne rodzaje lasów, tereny podmokłe, bory, jeziora oraz w dziewicze miejsca kniei. Dzięki tak bogatej faunie i florze obszar Puszczy Białowieskiej jest chętnie odwiedzany przez wielu turystów, którzy poszukują właśnie tak wspaniałych, naturalnych miejsc do wypoczynku. Jeżeli nie lubimy dużo zwiedzać to także znajdziemy formy odpoczynku dla siebie, które będą nam odpowiadały. Jeżeli chodzi o noclegi Puszcza Białowieska to duży obszar z ogromną bazą noclegową. Znajduje się tu miejscowości, które idealnie spełnią się jako miasta turystyczne. Znajdziemy tam zarówno ekskluzywne hotele, jak i tanie noclegi w klimatycznych gospodarstwach agroturystycznych. Obszar ten jest odwiedzany przez wiele wieków i zachwycił już nie jedną osobę, zwykle turyści zanim wyjadą w podróż powrotną do domu, już zaczynają tęsknić za tak niesamowitym miejscem jakim jest Puszcza Białowieska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>