Wycieczka po Kołobrzegu

Najczęściej wyjeżdżając na wakacje musimy przejechać kilkaset kilometrów. Kołobrzeg nie jest najłatwiejszym celem jeżeli chodzi o sam dojazd. Oczywiście możemy dotrzeć tam poprzez autostrady, jednak bardziej opłaca się jechać okolicznymi wioskami. Na miejscu możemy liczyć na wysoki poziom i komfort miejsc do spania (noclegi Kołobrzeg).

Kołobrzeg zachęca do spacerów. Jest to miasto, w którym spacer jest przyjemnością nawet dla osób, które nie przepadają za sportem. Jak więc zaplanować wycieczkę po Kołobrzegu, aby zobaczyć wszystkie warte uwagi atrakcje i przy tym specjalnie się nie przemęczyć? Pierwsze co turyści robią po dotarciu do nadmorskiego celu to wycieczka nad morze. I właśnie w tym miejscu możemy zacząć naszą podróż po mieście. Na plaży możemy korzystać ze wszystkich dostępnych atrakcji takich jak skutery wodne, rejsy po pełnym morzu czy spacer po molo. Będąc na tutejszej plaży mamy również możliwość obejrzenia okrętów pasażerskich i wojennych.

Kiedy już znudzi nam się plaża to schodząc z niej możemy odwiedzić katedrę Najświętszej Maryi Panny (katedra Kołobrzeg), która jednocześnie jest najwyższym budynkiem w Kołobrzegu. Jeżeli mówimy o architekturze to warto też wspomnieć o ratuszu, który wybudowano w XIX wieku. W średniowieczu dokładnie w tym samym miejscu również znajdował się ratusz, jednak nie przetrwał on próby czasu. W obecnym budynku znajduje się muzeum i urząd cywilny. Jeżeli nadal chcemy pozostać w aurze historii podczas naszego spaceru koniecznie musimy obejrzeć pomnik ślubu Polski z morzem. Strudzenie długim spacerem nam nie grozi, bowiem miasto nie jest duże. Jednak jeżeli mamy ochotę odpocząć to możemy skorzystać z dużej ilości znajdujących się tu ośrodków wypoczynkowo-rozrywkowych. Miasto jest idealne dla rekonwalescentów oraz osób mających problemy z chorobami kości, mięśni i serca. Aby umilić czas dochodzenia do siebie można również odwiedzić jeden z wielu organizowanych tu festiwali i imprez takich jak na przykład występy kabaretowe czy liczne koncerty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>