Warto wybrać się do Ojcowa

Miejscowość, w której czeka na nas wiele atrakcji, gdzie czas spędzimy w sposób aktywny i stworzymy milion cennych wspomnień – to Ojców. Położony w pięknym regionie turystycznym w województwie małopolskim na północ od Krakowa w południowej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej (informacje). Wioska posiada wiele atrakcji, dlatego warto przeznaczyć kilka dni na udany urlop, by całkowicie cieszyć się wspaniałym wypoczynkiem. Choć miejscowość nie jest wielka, to baza noclegowa oferuje atrakcyjne miejsca zakwaterowania (Ojców – kwatery i noclegi), jakie zagwarantują świetny wypoczynek w pełnym komforcie i wygodzie.

Co można zobaczyć w Ojcowie?

Przede wszystkim podziwiać możemy przepiękne krajobrazy: górzyste, zielone, kryjące bardzo dużo tajemnic w wnętrzu ziemi. Jest bardzo dużo ciekawych jaskiń i grot, w których zobaczyć możemy przepiękne stalaktyty i stalagmity. Do jaskiń, które powinniśmy mieć na uwadze, należą Grota Łokietka i Jaskinia Ciemna. Niesamowite przeżycia gwarantowane a miłośników szczelin z roku na rok przybywa – zwłaszcza w tym regionie. W okolicach Ojcowa możemy zobaczyć niezwykłe ostańce – ogromne głazy w przeróżnych kształtach, mające bardzo ciekawe nazwy. Należy do nich Maczuga Herkulesa, jedna z najbardziej znanych, kolejnym ciekawym jest Igła Deotymy i Brama Krakowska. Warto jest wybrać się pod ostańca i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

W miasteczku znajdują się także ciekawe zabytki, jak Zamek w Ojcowie – został zbudowany przez Kazimierza Wielkiego w XIV wieku. Dzisiaj w większości z zamku pozostały ruiny ale wciąż niosą ze sobą powiew dawnej historii. W Ojcowie funkcjonuje także Muzeum Przyrodnicze, które posiada więcej informacji związanych z najpiękniejszym w całej Polsce Ojcowskim Parkiem Narodowym. Koniecznie polecamy zwiedzenie tego miejsca nie tylko miłośnikom przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>