Urlop w Rewalu bez nudy

Dokąd się wybrać na wakacyjny urlop? To pytanie, które każdego roku pada w wielu domach. Sporo osób decyduje się na pobyt nad morzem przede wszystkim ze względu na dostęp do szerokich i złocistych plaż, ale także możliwości spędzenia czasu miejscu, w którym nie brakuje atrakcji dla każdego. Miejscowością, którą można polecić na miejsce wypoczynku jest Rewal – dawna rybacka osada położona w województwie zachodniopomorskim.

Atrakcje Rewalu i okolic

Ze świecą szukać wczasowicza, który swojego pobytu nad morzem nie zaczyna od zejścia na plażę. Ta w Rewalu jest usytuowana u stóp stromego klifu, jest szeroka i wyjątkowo czysta, ponadto jej kąpieliska są strzeżone, zatem można bez obaw zażywać morskich kąpieli. Dużą atrakcją, z której chętnie korzystają dzieci i dorośli jest zjeżdżalnia, która latem pojawia się na rewalskiej plaży. Osoby lubiące oglądać wschody i zachody słońca koniecznie powinny wybrać się na taras widokowy, z którego można podziwiać te niezwykłe okoliczności oraz przyglądać się spokojnemu lub wzburzonemu morzu. Nie każdy wie, że Rewal kiedyś był typową wioską rybacką. Również dzisiaj działa tam przystań rybacka, która w sezonie jest miejscem, do którego przychodzą turyści ciekawi pracy prawdziwych rybaków, a także ci chcący kupić świeżą rybę – najłatwiej to zrobić z samego rana.

Osoby spędzające letni urlop w Rewalu powinny wybrać się również do pobliskiego Niechorza. Można tam między innymi zwiedzić Latarnię Morską. Uważa się ją za najpiękniejszą latarnię polskiego wybrzeża. Wieża ma 45 m wysokości, a na taras widokowy prowadzi ponad 200 schodów. Warto jednak podjąć wyzwanie i wspiąć się na sam szczyt, aby móc podziwiać panoramę Niechorza, ale także okolicznych miejscowości. W Niechorzu znajduje się także Park Miniatur Latarni Morskich, w którym zwiedzający mają możliwość obejrzenia mniejszych wersji wszystkich polskich latarni. Można zatem samemu ocenić czy rzeczywiście tę stojącą w Niechorzu słusznie uznaje się za najładniejszą.

Baza noclegowa Rewalu

Jak widać Rewal jest miejscem, w którym raczej nie zazna się nudy. Aby mieć możliwość spędzenia tam urlopu trzeba odpowiednio wcześniej zarezerwować noclegi (). Rewal jest miejscem, w którym wczasowicze mogą zatrzymać się w domku letniskowym, prywatnej kwaterze, pensjonacie czy ośrodku wczasowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>