Szlakiem zabytków po Bystrzycy Kłodzkiej

W województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim położone jest piękne miasto – Bystrzyca Kłodzka. Ulokowane jest ono pomiędzy Górami Bystrzyckimi a masywem Śnieżnika, który jest najwyższym wzniesieniem Sudetów Wschodnich. Od wielu już lat miasto przyciąga turystów. Noclegi w Bystrzycy Kłodzkiej zapewniają dogodne warunki w komfortowych hotelach, apartamentach, gospodarstwach agroturystycznych i schroniskach. Przytulne pokoje z miłą obsługa to standard w kłodzkim hotelarstwie.

Zwiedzających to stare miasto na pewno zachwyci średniowieczna zabudowa, która zachowała się do dzisiejszych czasów. Wspaniałe mury obronne, Baszta Kłodzka, Wieża Rycerska i Brama Wodna stanowią najważniejsze zabytki miasta. Ciekawym obiektem jest również kościół pod wezwaniem Św. Michała Archanioła. Mimo iż kilkakrotnie był przebudowywany i tak uchodzi za najciekawszy kościół na całym Śląsku. Najwięcej zabytków i ciekawych obiektów znajduje się na bystrzyckim rynku. Spacer pomiędzy starymi kamienicami sprawia, że każdy czuje się tutaj jak przeniesiony w czasie. W jednej z kamienic, na klatce schodowej można zobaczyć ciekawe malowidła, które pokazują jak wyglądało to miasto w dawnych czasach. Jak na stare miasto przystało pośrodku rynku dumnie wznosi się potężny gmach ratusza. Niestety z powodu wielu modernizacji i przeróbek, do dzisiaj w nie zmienionym stanie zachowała się jedynie wieża. Na rynku znajduje się też kamienny pręgierz – świadek dawnego wymiaru sprawiedliwości i zarazem narzędzie do wymierzania kar. Warto odwiedzić również Muzeum Filumenistyczne, w którym znajduje się piękny i niezwykły dzwon, a właściwie replika dzwonu z podobizną św. Jana Nepomucena i św. Floriana. Oryginalny dzwon został w czasie drugiej wojny zniszczony przez Niemców i miał być wykorzystany do przetopienia.

Bystrzyca Kłodzka zapewnia również doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku. Ciągle jeszcze można odnaleźć tu wiele urokliwych zakątków, w których spokój mącą jedynie odgłosy natury. W okolicach Bystrzycy znajduje się wiele lasów, które stanowią idealne miejsce do odpoczynku dla całych rodzin. Urlop w Bystrzycy Kłodzkiej na pewno przypadnie do gustu wszystkim turystom spragnionym ciszy i spokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>