Pracownia Ceramiki w Rabce-Zdroju

Będąc w miejscowości Rabka-Zdrój warto zobaczyć Pracownię Ceramiki. Jest ona zlokalizowana przy ulicy Podhalańskiej 9. Obiekt ten jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 13.00 oraz od godziny 15.30 do godziny 17.00. Można tam obejrzeć ciekawy pokaz toczenia na kole garncarskim dawnych naczyń z gliny.

Zajęcia podzielone są na dwie części. Pierwsza z nich obejmuje wprowadzenie w historię garncarstwa regionalnego i jego początki na terenie dawnej Rabki. Warto wiedzieć, że niegdyś Rabka była dość dużym ośrodkiem garncarskim. Następnie osoba prowadząca demonstruje, w jaki sposób działa koło garncarskie i jak dawniej toczyło się naczynia. Prowadzący opowiada o tym jak dawniej wyglądały gliniane przedmioty codziennego użytku takie jak dzbany, garnki, misy czy talerze. Potem przechodzimy do drugiej części zajęć.

W drugiej części uczestnicy mogą samodzielnie wykonać dowolne naczynia. W tym miejscu można również zakupić pamiątki czyli wyroby z gliny, które są wykonywane w tej pracowni. Zostając na dłużej w Rabce koniecznie trzeba znaleźć komfortowe miejsce oferujące noclegi na przykład w Willi Cicha. Znajduje się ona w Rabce przy ulicy Cichej 3. Obiekt ten oferuje 53 miejsca noclegowe. W ofercie obiektu znajduje się dwanaście pokoi dwuosobowych, cztery pokoje trzyosobowe oraz cztery pokoje czteroosobowe. Cena za pobyt w pokoju dwuosobowym plasuje się od 50 złotych do 70 złotych natomiast za nocleg w pokoju trzyosobowym zapłacimy od 75 złotych do 90 złotych. Gdy wybierzemy nocleg w pokoju czteroosobowym to będziemy musieli zapłacić od 100 złotych do 120 złotych.

Każdy z oferowanych pokoi wyposażony jest w łazienkę, radio, telewizję oraz stały i bezprzewodowy dostęp do internetu. Z myślą o najmłodszych gościach właściciele obiektu przygotowali plac zabaw. Entuzjaści aktywnego wypoczynku znajdą tam basen kryty, wyciągi oraz trasy narciarskie. W pobliżu obiektu znajduje się las, rzeka oraz Park Zdrojowy. Obiekt ten jest położony w najpiękniejszej dzielnicy Rabki a mianowicie w strefie A zwanej Nowym Światem. Warto wiedzieć, że Rabka jako uzdrowisko posiada zakład przyrodoleczniczy, cztery sanatoria oraz cztery szpitale uzdrowiskowe. Przez zachodnie krańce Rabki przechodzi droga krajowa numer 7.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>