Niepełnosprawni na wakacjach w Swornegaciach

Wybierając się na wakacje, szczególną uwagę musimy poświęcić kwestii doboru odpowiedniego miejsca. Zazwyczaj nie powinno nam to przysporzyć wielu problemów, pojawiają się one natomiast w życiu osób niepełnosprawnych na każdym kroku. Nie mogą oni spokojnie i spontanicznie wybrać się gdziekolwiek, dopóki nie zapoznają się z ofertą turystyczną i ewentualnymi dostosowaniami jej do problemu ograniczonej sprawności. To wyzwanie, którego nie każdy pensjonat się podejmuje, bowiem dodatkowe koszty są bardzo widoczne. Znalezienie zatem miejsca idealnego dla osób mniej sprawnych, to długie godziny spędzone na poszukiwaniach, co za tym idzie obniżeniu standardów własnych wymagań i pójście na kompromis, pomimo, że nie jest on wcale mile widziany.

Swornegacie to mała miejscowość w województwie pomorskim, w powiecie chojnickim. Znajduje się ona na terenie Zaborskiego Parku Narodowego, w którym zlokalizowane są liczne jeziora. Dzięki temu nawet niepełnosprawni znajdą tu dla siebie ciekawą rozrywkę. Nie zapominajmy, że w pobliżu są też Bory Tucholskie, a więc malownicze tereny z niezwykłym mikroklimatem. Takie połączenie sprawia, że każdy turysta poczuje się tu szczęśliwy i nabierze mnóstwa energii, potrzebnych na kolejne miesiące.

Cenioną rozrywką, która przygotowana jest także dla niepełnosprawnych są spływy kajakowe oraz nurkowanie. Sporty te przynoszą wiele emocji, a dzięki udogodnieniom możemy czuć się spokojni o swoje bezpieczeństwo. Okoliczne lasy najeżone są szlakami turystycznymi, przez które wędrówki są niesamowicie przyjemne, specjalne meleksy pomagają je przemierzyć starszym osobom i wszystkim tym, którzy mają problemy z poruszaniem się. Ponadto w okolicy znajduje się wiele zabytków, którym warto poświęcić swój czas, jako że ich wartość historyczna jest niezwykle wysoka.

Baza noclegowa [] jest bardzo dobrze przygotowana, a w swojej ofercie znajdzie się kilka pensjonatów, które przygotowane są na turystów na wózkach inwalidzkich. Wygoda, jaką dostarczają nam w ten sposób to nie wszystko, bowiem dodatkowo mamy zapewniony pełny komfort i niesamowite widoki. Sam nocleg nie jest drogi, dzięki czemu możemy sobie pozwolić na kilka dodatkowych dni urlopu. Nie zapominajmy, że wakacje, to czas, który powinien nam przysporzyć radości. W tym celu koniecznie wszystkie elementy zapnijmy na ostatni guzik przed wyjazdem, tak, aby już sam pobyt odbył się bezstresowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>