Międzywodzie – atrakcje i wypoczynek

Zapraszamy do Międzywodzia, jeśli brak Ci pomysłu na wakacyjny wypad gdzieś w Polskę. Miejscowość jest położona kilkanaście kilometrów od dużego kurortu turystycznego jakim jest Międzyzdroje. Cieszy się kameralnym środowiskiem i czystymi plażami, na których zazwyczaj panuje spokój, dzięki temu, że leży odrobinę dalej. Baza noclegowa w Międzywodziu jest bazą dość obszerną [kliknij -> Meteor]. Każdy znajdzie coś dla siebie, gdyż sporo tutaj różnych możliwości na znalezienie noclegów. Od drewnianych domków w lesie, do hotelu przy plaży. Noclegi w Międzywodziu wyróżnia przede wszystkim komfort i zaangażowanie gospodarzy, aby ugościć przyjezdnych jak najlepiej. Należy pamiętać jednak, by koniecznie zarezerwować nocleg w odpowiednim czasie przed planowanym urlopem. W sezonie wakacyjnym jest tu najczęściej dość ciasno.

Główną atrakcją tego miejsca są piaszczyste plaże oraz bujne lasy bukowo-sosnowe. Wszystko to pozwala na relaksujący wypoczynek na łonie natury. Szerokie, czyste i niezbyt zatłoczone plaże są głównym atutem Międzywodzia. Międzywodzie jest niewielką wsią. Jednak jednocześnie w pobliskich kurortach można doświadczyć wielu atrakcji. Kameralny klimat przysłuży się rodzinom z dziećmi jak i osobom szukającym spokoju i jedności z naturą. Najbliższą atrakcją jest Woliński Park Narodowy, którego największym atutem są klifowe wybrzeża. Warto przeznaczyć na niego jednodniową wycieczkę. Warto rozważyć również eksplorację szlaków turystycznych. Jednym z najbardziej charakterystycznych jest szlak czerwony liczący 19 kilometrów. Ciekawą lekcją historii dla dzieci i młodzieży, może okazać się wędrówka owym szlakiem. Po drodze warto odwiedzić punkt widokowy Kawcza Góra i latarnię morską Kikut [kliknij -> Wikipedia].

W pobliżu znajduje się miejscowość Dziwnów. Tam warto odwiedzić promenadę nadmorską biegnącą grzbietem piaszczystych wydm. W odległości kilkunastu kilometrów znajduje się kurort Międzyzdroje, do którego warto wybrać się na dłuższą wycieczkę. Międzywodzie to idealne miejsce dla każdego, kto pragnie spokoju, ciszy i odpoczynku. Nie ma się co martwić o nudę. W okolicy znajduje się mnóstwo atrakcji. O komfort Twojego wypoczynku zadbają gościnni gospodarze. Co roku czyste plaże i wyjątkowo piękne krajobrazy przyciągają tutaj wielu turystów. Pomimo wszystko, ogromnym atutem tego miejsca jest cisza i spokój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>