Jastrzębia Góra latem

Jastrzębia Góra to najbardziej na północ wysunięta część Polski, a przy okazji znajduje się ona w niedalekiej okolicy Władysławowa, Helu oraz Trójmiasta. Przyjeżdża tu także wielu gości z innych stron kraju. Na turystów czeka tu kilkaset miejsc, gdzie możemy zarezerwować noclegi. Jastrzębia Góra posiada całkiem pokaźną bazę noclegową – dostępne są tu domy wczasowe, apartamenty, ośrodki wczasowe, pensjonaty czy pokoje gościnne.

Wiele osób przyjeżdża tu by wypocząć w sposób typowy dla nadmorskich kurortów. Do dyspozycji turystów jest tutaj piaszczysta plaża w zachodniej części miejscowości. Wschodnia część plaży jest bardziej kamienista, ale wyrasta tu także potężny klif, co powoduje, że wiele osób wybiera się w te rejony na spacer. Po wypoczynku na plaży skorzystać można także z licznych atrakcji na Promenadzie Światowida – najbardziej zatłoczonego punktu tej miejscowości. Tu można kupić pamiątki, zjeść zarówno porządny obiad jak i mniejszą przekąskę czy pograć w gry. Wieczorem można wybrać się na tańce lub posłuchać muzyki i wypić drinka. Przy samej promenadzie znajduje się zielony skwer z fontanną, który oblegany jest zwłaszcza w letnie popołudnia.

Jastrzębia Góra ma także inne pomysły na schowanie się przed upałami. Jedną z propozycji jest ukrycie się między drzewami Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Tu słońce nie daje się tak we znaki, a dalej można skorzystać ze świeżego, morskiego powietrza. Wyznaczono tutaj kilkanaście ścieżek, w tym ścieżki edukacyjne. Możemy spędzić tu czas nie tylko na pieszych wędrówkach, ponieważ szlaki są dostosowane do ruchu rowerowego. Coraz większą popularnością cieszy się także nordic walking. Jednym z chętniej odwiedzanych fragmentów Nadmorskiego Parku Krajobrazowego jest „Lisi Jar” – wąwóz, którego głębokość dochodzi czasem nawet do 50 metrów. Okolicę porastają stuletnie drzewa, a przy wejściu do wąwozu znajduje się pierwsze w Polsce schronisko turystyczne – „Nad Lisim Jarem”. Inną częścią Parku jest Rezerwat Przylądek Rozewie. Stąd łatwo się już dostać na latarnię morską. Udostępniona jest ona całe lato dla zwiedzających. Oprócz ciekawego widoku na okolicę, oferuje ona także zbiory muzealne dotyczące różnych latarni morskich i ich wyposażenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>