Iwonicz-Zdrój na jesienną depresję

Nie ulega wątpliwości, że jesień i towarzysząca jej kiepska pogoda potrafią zepsuć dobry nastrój na wiele tygodni, a nawet miesięcy. Ciągle padający z nieba deszcz, szare poranki, pochmurne popołudnia i bardzo zimne wieczory nie zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu, a tym bardziej do jakichkolwiek wyjazdów. Nie ulega jednak wątpliwości, że dobry wypoczynek i nieco relaksu z dala od cywilizacyjnego zgiełku to marzenie niejednej przepracowanej osoby. Na szczęście wiele jest w naszym pięknym kraju miejsc, do których naprawdę warto się udać czy to na dłuższy urlop w ferie zimowe, czy też tylko na jeden jesienny weekend albo na kilka dni. Zawsze można znaleźć coś, co przypadnie do gustu wszystkim uczestnikom wycieczki.

Baza noclegowa w Polsce przemawia za tym, aby jednak podnieść się z kanapy i wyruszyć z domu choćby na chwilę, aby tylko podładować nieco już wyczerpane akumulatory naszego organizmu i wrócić potem do pracy czy na uczelnie ze zdwojoną siłą i ogromnymi pokładami energii. Jednym z najlepszych rozwiązań będzie z pewnością południe kraju i województwo podkarpackie, a w nim piękny i zabytkowy Iwonicz Zdrój. To niewielkie miasto jest jednym z najstarszych w Polsce uzdrowisk. Pierwsza wzmianka o istnieniu w miejscowości wód mineralnych pochodzi już z początków XV wieku.

W Iwoniczu-Zdroju znajduje się bardzo wiele pijalni wód, gdzie można skosztować napojów o bardzo specyficznych i prozdrowotnych właściwościach. Od dawana wiadomo, że iwonickie źródła leczą osteoporozę, schorzenia układu ruchu, choroby układu trawiennego, układu sercowo-naczyniowego, układu oddechowego i wielu innych. Nic zatem dziwnego, że do miasta przybywają na kuracje turyści nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Na szczęście miasto ma noclegi [tutaj: ] w swojej ofercie zarówno dla osób mniej, jak i bardziej majętnych. Oprócz bogatych i luksusowych ośrodków sanatoryjnych i SPA można tutaj odpocząć w kwaterach prywatnych oraz w ośrodkach wczasowo-wypoczynkowych o bardzo dobrym standardzie, ale w rozsądnej cenie. Dla każdego coś się znajdzie.

Iwonicz Zdrój to z pewnością podkarpacka perła, warta tego, aby do niej zawitać podczas wycieczki po południowych krańcach kraju. Piękne krajobrazy i prozdrowotne źródła to coś, czego potrzebuje każdy w walce z jesienną depresją i otaczającą nas szarością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>