Intrygujące Niechorze nad morzem

Nic tak nie przekonuje, jak wakacje spędzone nad morzem, plaża, woda, słońce, towarzystwo osób nam bliskich, puszka zimnego piwa w ręce – to marzenie wielu przez niemalże cały rok. Mało kto ma na uwadze, że w sumie na wakacje nie musimy wybrać się tylko w okresie letnim – możemy wybrać się tam wczesną jesienią, późną wiosną, a nawet zimą – aura będzie co prawda zupełnie inna, ale właśnie dzięki temu będzie to coś, co warte będzie naszej uwagi. Jedną z miejscowości, w której liczyć możemy na naprawdę dobrze spędzony czas i prawdziwy wypoczynek, jest Niechorze.

Miejscowość ta położona jest na północy Polski, w jej zachodniej części, w województwie zachodniopomorskim i już od dawna ściągają tutaj turyści z całej Polski i nie tylko. Pierwszy raz zadebiutowała turystycznie w XIX wieku, kiedy to zostało tutaj utworzone wyjątkowe, piaszczyste kąpielisko, dostarczające ochłody Państwu i pozwalające na spędzenie w miły sposób swojego czasu. Niewiele zmieniło się od tamtych czasów, poza tym, że Niechorze zyskało kilka wieków doświadczenia w turystyce i może używa sekretnych sposobów, dzięki którym co roku pojawia się tutaj coraz więcej turystów.

Poza sezonem zamieszkuje ją około tysiąca mieszkańców. Nie jest to wielka ilość, ale i tak nie jest to też najmniejsza wieś położona nad polskim Bałtykiem. Mimo tego, że jest niewielka, gwarantuje pewne standardy. Baza noclegowa jest tu obszerna i nietrudno znaleźć coś dla siebie, w przystępnej cenie, w dogodnym dla nas terminie. Hotele i pensjonaty (noclegi Niechorze) to bez wątpliwości jeden z atutów tutejszych stron, które przemawiają za tym, że są one tak często wybierane przez innych turystów.

Koniecznie trzeba tutaj zobaczyć latarnię morską (latarnia Niechorze) zarówno od zewnątrz, jak i od środka. Niegdyś stanowiła ona najważniejszy punkt w okolicy i informowała żeglarzy o niebezpieczeństwach. Dzisiaj z powodzeniem może służyć za punkt widokowy, z którego rozpościera się wyjątkowa panorama. Innym obiektem, wartym uwagi i koniecznego zwiedzenia, jest Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Pozwala zapoznać się z pracami niegdyś i dzisiaj wykonywanymi przez rybaków, na miejscu dowiemy się, jakie niebezpieczeństwa czyhały na tych ludzi i czego musieli unikać, jakie przygody ich spotykały i jak trudnym zajęciem się parali. To ciekawa miejscowość, warta spędzenia tutaj swojego czasu urlopowego. Warto przekonać się o tym na własnej skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>