Górskie szczyty dla zaawansowanych: Rysy

Jeśli lubicie aktywnie spędzać czas, warto wybrać się w wakacje lub choćby na weekend w góry. Baza noclegowa tych okolic [widoczna pod hasłem noclegi góry] jest dobrze rozbudowana i znajdziecie tu wiele uroczych, góralskich chatek, które na pewno sprawią, że będzie to wspaniały wypoczynek. Miejscem, gdzie możecie miło spędzić czas wśród natury są Tatry, a noclegi tutaj to świetny wybór. Jest tu wiele atrakcyjnych, dobrze przygotowanych tras, zarówno dla osób, które są aktywne na co dzień, jak i dla tych którzy lubią spacery wśród zieleni.

Dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas i są przygotowane do dużego wysiłku dobrym rozwiązaniem będzie wycieczka na Rysy [info tutaj]. Jest to dość wymagająca trasa. Musimy na nią przeznaczyć cały dzień, biorąc pod uwagę zmieniające się warunki pogodowe oraz ewentualne zmęczenie. Jeśli wolicie bezpieczniejsze podejścia, warto skorzystać z trasy, która rozpoczyna się po stronie słowackiej. Na taką wycieczkę warto się wybrać wczesnym rankiem, spod wyjścia na trasę znajduje się parking, gdzie możecie zaparkować swoje auto. Można też wyjść od strony słowackiej, zaś wrócić stroną polską, która jest jednak o wiele trudniejsza. Szczególnie trudne jest wejście na szczyt, gdyż wiąże się z koniecznością wspinania się po linach bardzo stromym szczytem. Jednak widoki na samej górze sprawią, że szybko zapomnicie, jak męcząca była wędrówka.

Na trasie znajduje się kilka miejsc, gdzie możecie odpocząć, skorzystać z toalety czy zjeść coś. Wchodząc stroną słowacką, przez Bukowe Brdo, gdzie znajduje się urokliwe jezioro, możecie skorzystać z uroczego wychodka, który ma specjalne okno, z którego widok rozprzestrzenia się na całe góry i jest niezapomnianym przeżyciem. Na czas wędrówki należy dobrze się przygotować i zabrać wodę, prowiant oraz nakrycie głowy, gdyż słońce w tych rejonach szczególnie w okresie letnim opala dość mocno. Warto również zabrać ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy, w razie deszczu podczas wędrówki. Można zabrać też aparat, dzięki któremu będziemy mogli zapisać na zawsze piękne widoki i pokazać je po powrocie znajomym. Warto również wyposażyć się w wygodną odzież i buty, które są najważniejszym wyposażeniem. Trasa w jedną stronę zajmie około pięciu godzin, jeśli wyjdziecie wcześnie rano. Powrót często trwa krócej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>